![Enver Yılmaz İYİ Parti’den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu Enver Yılmaz İYİ Parti’den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu](http://i1.wp.com/image.cnnturk.com/i/cnnturk/75/1200x675/65ac104f627cffe5db970ce5.jpg?w=780&resize=780,470&ssl=1)
Enver Yılmaz İYİ Parti’den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu
![](http://tr.turkishnewsworld.com/wp-content/uploads/2023/04/openai_tnw_TR.png)
Enver Yılmaz İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istemesi üzerine 2018 yılında 4,5 yıl sürdürdüğü Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden AK Parti 22, 23 ve 24’üncü dönem milletvekili Enver Yılmaz, AK Parti’den de istifa etti. Yılmaz, 31 Mart’taki seçimlerde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu İYİ Parti’ye katıldı.
KATILIM TÖRENİ DÜZENLENDİ
Enver Yılmaz’ın, İYİ Parti’ye katılımı nedeniyle il binasında tören düzenlendi. Törene; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Rıdvan Yalçın, İl Başkanı Melikşah Murat Genç ve partililer katıldı.
“İZ BIRAKAN SİYASETÇİNİN UNUTULMADIĞINI GÖRÜRSÜNÜZ”
Törende konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Ordu’ya geldiğinde karşılaştığı tablo karşısında gurur duyduğunu söyledi. Orduluların bir şehri emin ve ehil bir kişiye emanet etmek istediklerini belirten Dervişoğlu, “Siyasette mahalli önder olmak kolay bir şey değildir. Siyasi partilerin uzun zamandan beri dayattıkları siyasi şahsiyetlerle yolculuk sürdürürsünüz ama işin aslına bakarsanız bastığı yerde iz bırakan siyasetçinin de unutulmadığını görürsünüz. …”.